KOTŁY NA DREWNO

Hargassner posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii wykorzystującej biomasę na cele grzewcze. Ich osiągnięcia oraz know-how sprawiają, że technologia nie ma równych sobie - tylko najlepsze pomysły i rozwiązania zapewniają najlepsze wyniki. 

MV_Stückholz_12_16
HV
MV_Stückholz_12_16_Tür
Schnitt_MV_11_13
Kombikessel_HV

HV 20-60 kW, MV 39/49 kW

Hargassner - nowoczesna technologia spalania drewna.

Haargassner ma wieloletnie doświadczenie w zakresie systemów bio-termicznych. To doświadczenie wyraża się w zaawansowanych technologicznie kotłach do spalania drewna. Zarówno pod względem konstrukcji, łatwości użytkowania i wydajności, kotły są lepsze i zapewniają najlepsze wyniki dla komfortowego ogrzewania. 

Spełnia najostrzejsze wymagania odnośnie emisji - klasa 5

Hargassner HV jest jednym z najbardziej skutecznych pieców na drewno kawałkowe ze sprawnością 95%. Sonda Lambda wyczuwa jakość paliwa i zapewnia odpowiednią ilość pierwotnego i wtórnego powietrza w spalaniu. Przyczynia się to do stałego optymalnego spalania.

Łatwość użycia - automatyczny zapłon

Dolne drzwi komory spalania są wyposażone w automatyczną zapalarkę. Napełniasz komorę spalania drewnem i wkładasz do drzwi kawałek papieru. Kocioł rozpali się automatycznie w momencie, gdy temperatura zbiornika akumulacyjnego spadnie i wystąpi zapotrzebowanie na ciepło. Oznacza to większy komfort.

Sterowanie Lambda-Touch-Tronic

Układ sterowania jest wyposażony w prosty i przejrzysty ekran dotykowy. Kontroluje cały proces spalania, zapotrzebowanie na ciepło i magazynowanie ciepła. Wszystkie obiegi grzewcze są regulowane indywidualnie.

HV 20-60 kW

Zalety

  • Nowoczesny design

  • Automatyczny system czyszczenia kotła w standardzie

  • Automatyczny zapłon opcjonalny (tylko 230W)

  • Obsługa za pomocą ekranu dotykowego

  • Wysokowydajna komora spalania umożliwiająca całkowite wypalenie paliwa

  • Wentylator wyciągowy o zmiennej prędkości

  • Sonda Lambda z wykrywaniem jakości paliwa

  • Wydajna izolacja

  • Idealne spalanie

  • Systemy zdalnego sterowania

HV 20 i 30. Zalecana objętość zbiornika buforowego co najmniej 2000 litrów, optymalnie 4000 litrów. Czas palenia HV20: 6-8 godzin, HV30: 5-6 godzin

HV 40, 50 i 60. Zalecana objętość zbiornika buforowego co najmniej 3000 litrów, optymalnie 6000 litrów. Czas palenia HV40: 4,5-6 godzin, HV50: 3,5-4,5 godziny, HV60:3-4 godziny

MV 39 i 49. Zalecana objętość zbiornika buforowego co najmniej 4000 litrów, optymalnie 10 000 litrów. Czas palenia MV39: 6-7 godzin, MV49: 5-6 godzin

Foldery z opisem produktów:

Zestawienie produktów