KOTŁY NA DREWNO

Hargassner posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii wykorzystującej biomasę na cele grzewcze. Ich osiągnięcia oraz know-how sprawiają, że technologia nie ma równych sobie - tylko najlepsze pomysły i rozwiązania zapewniają najlepsze wyniki. 

Kombikessel_Nano-rechts
Kombikessel_Nano-rechts_Heizmaterial
Kombikessel_Nano-links
Kombikessel_Nano_20-32_rechts
MV_Stückholz_12_16
HV
Kombikessel_HV

Kombi HV/Nano

Najwyższa elastyczność z dużą wygodą

To połączenie kotła na drewno z kotłem na pellet, rozwiązanie to łączy w sobie dwa doskonałe systemy. Dwie oddzielne komory spalania z jednym systemem sterowania. Dzięki dwóm oddzielnym wymiennikom ciepła można osiągnąć najwyższą sprawność instalacji.

Spełnia najostrzejsze wymagania odnośnie emisji - klasa 5

Hargassner HV jest jednym z najbardziej skutecznych pieców na drewno kawałkowe ze sprawnością 95%. Sonda Lambda wyczuwa jakość paliwa i zapewnia odpowiednią ilość pierwotnego i wtórnego powietrza w spalaniu. Przyczynia się to do stałego optymalnego spalania.

Łatwość użycia - automatyczny zapłon

Dolne drzwi komory spalania są wyposażone w automatyczną zapalarkę. Napełniasz komorę spalania drewnem i wkładasz do drzwi kawałek papieru. Kocioł rozpali się automatycznie w momencie, gdy temperatura zbiornika akumulacyjnego spadnie i wystąpi zapotrzebowanie na ciepło. Oznacza to większy komfort.

Sterowanie Lambda-Touch-Tronic

Układ sterowania jest wyposażony w prosty i przejrzysty ekran dotykowy. Kontroluje cały proces spalania, zapotrzebowanie na ciepło i magazynowanie ciepła. Wszystkie obiegi grzewcze są regulowane indywidualnie.

HV/NanoPK

Zalety

  • Doskonała równowaga ekologiczna dzięki najnowszej technologii

  • Mała, zwarta konstrukcja kotła

  • Automatyczny zapłon opcjonalny (tylko 230W)

  • Kotły można układać bardzo elastycznie

  • Każdy kocioł można doposażyć w każdym momencie

  • W pełni automatyczne przełączanie

  • Dwa oddzielne systemy wymienników ciepła dla maksymalnej wydajności 

  • Pełna kontrola dwóch kotłów za pomocą kontrolera

Przykłady rozwiązań

HV 50 z Nano-PK 32 
Nowy kocioł kombi zastąpił ogrzewanie olejowe. Do zestawu jest dołączony bufor ciepła o pojemności 1500 l. Nowy system ogrzewa fermę.
Możliwość instalacji: Wariant 1

Pellet

Drewno

Bufor

HV 40 z Nano-PK 32 
Stare ogrzewanie olejowe z kotłem na drewno zostało zastąpione kotłem kombi. Cała instalacja pracuje na potrzeby domu jednorodzinnego.
Możliwość instalacji: Wariant 2

Drewno

Pellet

Bufor