KOTŁY NA PELLET

Marka Hargassner gwarantuje najwyższą wydajność przy możliwie najniższych emisjach. Ponad 95% sprawność urządzeń, przetestowana i certyfikowana zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami.

kaskada pk
classic_lambda
Pellets-Classic-Lambda_Querschnitt
classic
Nano_PK_20-32
Pellets-Classic-HSV_Querschnitt
Nano_PK_05_16
Nano-PK_Schnitt
Eco_PK_150-200_02_17
Pellets_Classic-Lambda_25-60_Querschnitt
Eco_PK_70-120_02_17
ECO-PK_150-200_Querschnitt
ECO_PK70_2
ECO-PK_70-120_Querschnitt
ECO_PK70_1

NanoPK 6-32 kW, ECO-PK 70-200 kW

Najwyższy komfort grzania dzięki technologii.

W dzisiejszych czasach domy jednorodzinne mają coraz mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. To właśnie dla nich został stworzony NanoPK - idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających. Kocioł zachwyca swoją małą, niebywale kompaktową a zarazem pomysłową konstrukcją wnętrza. Natomiast dla większego zapotrzebowania na energię cieplną została stworzona nowa seria ECO-PK, której technologia jest tak wyrafinowana, że z łatwością spełnia wszystkie oczekiwania. Jest solidna, a mimo zachwyca swoim designem na zewnątrz. Ten kocioł nadaje się dla domów wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, restauracji i budynków komercyjnych. 

NanoPK 6-15 kW

Sonda lambda z czujnikiem jakości paliwa

Czujnik lambda reguluje dokładną ilość paliwa w stosunku do mocy wyjściowej i jakości pelletu. Jest to jedyny sposób na zagwarantowanie optymalnego spalania, a to z kolei zapewnia oszczędność energii i kosztów.

Zintegrowany wentylator

Zintegrowany wentylator wyciągowy na wejściu do komina zapewnia optymalny ciąg w kotle. Korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest najwyższa niezawodność, która nie zależy od naturalnego ciągu rury.

System podawania pelletu

System ssący do pelletu firmy Hargassner zasysa pellet do zbiornika dziennego za pomocą węży ssawnych. System współpracuje z podajnikiem śrubowym, albo z trzy- lub czteropunktowym systemem próżniowego odsysania, albo z silosami workowymi o dużych pojemnościach. Układ ssania uruchamia się i zatrzymuje automatycznie w stosunku do poziomu zapotrzebowania przez zbiornik dzienny. 

A++

Klasa efektywności energetycznej

W pełni automatyczny system czyszczenia

Mineły czasy czyszczenia kotłów. Teraz elektronika zrobi to za Ciebie. W zależności od czasu pracy, czyszczenie kotła włącza się automatycznie a nagromadzony popiół od razu wpada do popielnika.

Poziom popiołu widoczny na wyświetlaczu

NanoPK ma kompaktową szufladę na popiół. Ma to dodatkową zaletę, pojemnik może być całkowicie wypełniony przez system kompresji. To znacznie zwiększa autonomię i może minąć kilka miesięcy, zanim pojawi się potrzeba opróżnienia szuflady.

Etykieta energetyczna

Wszystkie kotły na biomasę marki Hargassner mają etykietę energetyczną lepszą niż A+. Produkty marki Hargassner to nie tylko komfort eksploatacji ale też dbałość o środowisko. Kotły na pellet marki Hargassner spełniają wszystkie wymogi dotyczące 5 klasy oraz dyrektywy ECOdesign.

Przykłady magazynowania pelletu

Komfort to głównie minimalizacja zadań wykonywanych w danym obszarze. Hargassner do swoich urządzeń dostarcza szereg rozwiązań związanych z magazynowaniem paliwa tak, aby maksymalnie zminimalizować ingerencję ​w system grzewczy.

Foldery z opisem produktów:

Nano-PK 6-15

Nano-PK 20-32