KOTŁY NA ZRĘBKĘ

Marka Hargassner posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii wykorzystującej biomasę na cele grzewcze. Osiągnięcia oraz know-how sprawiają, że technologia nie ma równych sobie - tak jak wiadomo tylko najlepsze pomysły i rozwiązania zapewniają najlepsze wyniki. 

ECO_HK20
ECO_HK20_2
ECO_HK20_1
ECO_HK70_1
ECO-HK_20-60_Querschnitt
ECO_HK150_1
ECO_HK150_2
ECO_HK20_3
ECO_HK70_3
ECO_HK250_3
ECO-HK_70-120_Schnitt
ECO_HK70_2
ECO_HK150_3
ECO_HK250_1
ECO_HK250_2
ECO-HK_150-200_Schnitt

ECO-HK 20 - 2000 kW

Robią dokładnie to, czego oczekujesz

Kotły na zrębkę Hargassner ECO-HK po raz kolejny wyznaczają nowe standardy w branży grzewczej z wykorzystaniem biomasy. Ich energooszczędne funkcjonowanie oraz najnowsze technologie spalania wpływają na obniżenie kosztów funkcjonowania, które jednoczenie chronią środowisko. Szeroka gama produktów sprawia, że każdy znajdzie produkt dla siebie a ich zastosowanie to tylko kwestia doboru odpowiedniego systemu. Urządzenia ECO-HK mogą znaleźć swoje zastosowanie w obszarach takich jak:

 • Budownictwo (domy jednorodzinne, wielorodzinne, osiedla mieszkaniowe, budynki użyteczności publicznej)

 • Rolnictwo (szklarnie, uprawa roślin, suszarnie zbóż, fermy)

 • Usługi (hotele, baseny, ośrodki wypoczynkowe, restauracje, magazyny)

 • Przemysł (zakłady obróbki drewna, sieci cieplne, przetwórnie, zakłady produkcyjne)

ECO-HK 20-60 kW

Inteligentne ogrzewanie - w pełni automatyczna obsługa

Hargassner jest pionierem z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu najlepszych rozwiązań. Doskonały projekt i doskonała konstrukcja zapewniają najwyższą funkcjonalność połączoną z optymalną wydajnością. To czyni urządzenia bardzo atrakcyjnymi i łatwymi w obsłudze, a także długowiecznymi.

Sonda Lambda

Bez względu na to z jakiego paliwa korzystamy w danym momencie - miękkie lub twarde, suche czy wilgotne. Urządzenie wykorzystuje sondę Lambda do właściwego sterowania spalaniem oraz systemem podawania paliwa poprzez system podajników. Sterownik zapewnia optymalne spalanie dostosowane do bieżącego zapotrzebowania na ciepło.

System podajników ECO-RA

Dla systemu podajników Hargassner nie ma znaczenia ile ton paliwa znajduje się w magazynie, gdyż transport materiału zawsze jest łatwy i odbywa się przy minimalnym zużyciu energii. Silnik na ślimaku transportowym ma najniższe zużycie energii na rynku - 180W! 

Sprawdzona technologia

System kontroli spalin obejmuje cały zasięg modulowanej mocy. Istnieje możliwość równoległego połączenia kotłów w kaskadę, której moc może wynosić nawet do 2000 kW! Dzięki przeszło 30-letniemu doświadczeniu i ponad 90 000 klientom na całym świecie, Hargassner jest liderem w dziedzinie spalania biomasy. Markę charakteryzuje przede wszystkim najniższe możliwe emisje w połączeniu z optymalną wydajnością, wysokim stopniem komfortu oraz wieloletnią pracą urządzeń.

Wbudowane sterowanie z ekranem dotykowym

Nowy system Touchtronic ułatwia sterowaniem wszystkimi elementami systemu. Ogień będzie tak prosty, że będzie można go opanować jednym palcem. Użytkownik zyskuje większy komfort obsługi dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD z dotykowym panelem. Dzięki inteligentnemu menu można optycznie rozpoznać aktualny stan swojego kotła, buforów oraz obiegów grzewczych.

W pełni zautomatyzowane czyszczenie

Technologia grzewcza Hargassner zapewnia jeszcze większy komfort: nowo opracowany system usuwania popiołu regularnie czyści kocioł. Co więcej, regularnie czyszczone są WSZYSTKIE elementy wymiennika, ruszt oraz elementy pierwszego ciągu. Ślimak usuwa popiół do zasobnika, który opcjonalnie może mieć pojemność nawet do 300 litrów. Komfort to każdy dopracowany element.

ECO-HK 70-120 kW
csm_schnitzelheizung-energiespar-zuendung-heitzmann_5a31c72a6b
csm_schnitzelheizung-glutbettueberwachung-heitzmann_682ea13449
csm_schnitzelheizung-eco-hk-20-120-entaschung-1-rost-heitzmann_4fc0b0764c
csm_schnitzelheizung-eco-hk-20-120-entaschung-2-roste-brecherfunktion-heitzmann_5b5a48f598
csm_schnitzelheizung-zellradschleuse-heitzmann_a6d7b2afab
csm_app-automatikprogramm-table-heitzmannt_e26319c051
csm_schnitzelheizung-touch-steuerung-heitzmann_808285f75c
csm_app_fuer_die_heizung-heitzmann_08c5898155

Zalety:

 • Ponad 93 % sprawność 

 • Specjalnie zaprojektowany obrotowy ruszt

 • Odporna na wysoką temperaturę komora spalania wykonana ze specjalnego materiału

 • Sonda Lambda 

 • W pełni automatyczny system usuwania popiołu z 300 litrowym pojemnikiem (opcjonalnie)

 • Energooszczędny układ rozpalania (300 W - bez wentylatora)

 • Monitorowanie komory spalania 

 • Łatwa obsługa ekranu dotykowego

 • System podawania paliwa ECO pozwala zaoszczędzić energię i koszty

 • Obsługa za pomocą aplikacji Hargassner

 • 5 klasa oraz ECOdesign

Systemy magazynowania - indywidualne rozwiązania

Indywidualnie konfigurowalne rozwiązania

Jednym z najważniejszych punktów w realizacji systemu grzewczego wykorzystującego paliwo ze zrębek jest odpowiednie zaplanowanie magazynu na zrębkę. Niezależnie od tego, czy magazyn mamy w domu, garażu, piwnicy, na poziomie gruntu czy na 1 piętrze - zawsze znajdzie się rozwiązanie dla każdego klienta. Oczywiście pomieszczenie do przechowywania powinno być wygodne do załadunku i mieć optymalną wielkość.

Foldery z opisem produktów:

Zestawienie produktów

csm_schnitzelheizung-glutbettueberwachung-heitzmann_682ea13449